MENU

by • December 12, 2013 • Tatuiruočių istorijaComments (0)67413

Tatuiruočių reikšmės, ar tai tik nusikaltimas ir bausmė?

MAORIDar senovėje įvairios gentys darydavosi tatuiruotes, kurios kitiems leisdavo atskirti jų socialinį statusą ar šeimyninę padėtį. O kai kuriose gentyse tatuiruočių reikšmės turėjo apsauginę funkciją – jos apsaugodavo nuo priešų, nužiūrėjimų ar ligų.

Jūreiviai tatuiruotes darydavosi norėdami apsisaugoti nuo pavojų. Anglijos laivyne tatuiruotes darėsi tie, kurie norėjo apsisaugoti nuo jūreiviams taikomų fizinių bausmių. Arabai išsitatuiruodavo citatas iš Korano, kurios užtikrindavo apsaugą.

Japonijoje ir Kinijoje tatuiruotės buvo daromos kaip bausmė už nusikaltimus. Už kiekvieną nusikaltimą buvo ištatuiruojama vien horizontali linija ant veido. Kai žmogus turėdavo tris linijas, susidarydavo hieroglifas, kuris reikšdavo žodį „šuo“. Įvairiais laikotarpiais panašiai buvo „ženklinami“ žmonės ir kitose šalyse. Anglijoje dezertyrai buvo žymimi raide „D“, o Vokietijos konclageriuose žydams būdavo ištatuiruojamas atpažinimo numeris.

Daugelis šiuolaikinių žmonių mano, kad tatuiruotės kilo iš kalėjimų, tačiau tatuiruočių atsiradimo istorija yra kurs kas gilesnė ir prasidėjo tikrai ne už kalėjimo grotų. Daugelio tatuiruočių reikšmės yra visai nesusijusios su nusikalstama veika. Jos dažniausiai simbolizuoja sunkius žmogaus išgyvenimus ar reikšmingus gyvenimo įvykius.

7a32e18b75b3a1640a7459efbffe676fKalbant apie nusikaltėlių pasaulį, šios grupės žmonės tatuiruočių pagalba išreiškia savo įsitikinimus, parodo vertybes bei perduoda tam tikrą užkoduotą informaciją. Dažnai jų tatuiruotės yra tokios sudėtingos, kad neįmanoma įžiūrėti vienos prasmės, o jose neretai slypi visas žmogaus gyvenimas.

Dažniausios nusikaltėlių tatuiruočių reikšmės:

 • Katės snukis – atsargumas;
 • Rožė ant peties – pilnametystės sulaukta kalėjime;
 • Karūna ant nugaros – nusižeminimas;
 • Plėšrus gyvūnas – įniršis ir nesitaikstymas;
 • Madona – susvetimėjimas;
 • Voras – žmogus narkomanas;
 • Nuoga moteris, apsivijusi gyvate, karūna su raudonos spalvos kortomis – vyras yra pasyvus homoseksualas;
 • Cum deo – su Dievu;
 • A tout prix – bet kokia kaina;
 • Fecit – padariau;
 • Killing is no murder – nužudyti – ne nusikaltimas ir pan.

128beab640aa2f3baff1c50cc10800a3Ilgus amžius buvo daromos tatuiruotės, kurios turėjo kokią nors prasmę ar reikšmę, nesvarbu, ar ji buvo teigiama, ar neigiama. XXI amžiuje tatuiruotės tapo tarsi atskira meno forma, kadangi jos gali būti laikomos dekoratyvine kūno puošyba. Šiomis dienomis žmonės savo kūnus puošia tiek aiškią reiškią turinčiais kūno piešiniais, tiek keistais ar dviprasmiškais, ką reiškia viena ar kita tatuiruotė gali būti sunku.

Jeigu nusprendėte pasidaryti tatuiruotę, prieš tai gerai apgalvokite savo pasirinktos tatuiruotės reikšmę, kad vėliau netektų gailėtis. Tatuiruočių reikšmės yra labai įvairios, todėl pasirinkus tam tikrą kūno piešinį, gerai įsigilinkite į jo prasmę, kad vėliau netektų savo tatuiruotės slėpti po drabužiais. Verčiau tatuiruočių reikšmės būna aiškios, neturinčios dviprasmiškumo arba suprantamos tik Jums.

happy wheels

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>