MENU

by • December 13, 2013 • IdomuComments (0)40100

Labai trumpa, negirdėtų tatuiruočių istorijų, pamoka

tatuiruotesŽmonių kūnus jau nuo seno puošia tatuiruotės. Pradžioje jos atspindėjo tam tikrą  žmonių statusą, jų drąsą, vertybes bei magiškąsias savybes.  Kūno piešiniai slėpė ir puošė sielas, bet iš kur atkeliavo “tattoo” pavadinimas ir visa magiška koncepcija? Kokių netikėtų ir dar negirdėtų “tattoo” istorijų verta pasiklausyti? 

Žodis “tattoo” kildinamas iš polineziečių kalbos. Vienas istorijos versija prasideda nuo kapitono Kuko ekspedicijos į Haitį. XIX-ame amžiuje šis jūreivis ilgą laiką gyveno su Naujosios Zelandijos čiabuviais, o grįžęs į Europą, Kukas parsivežė jų istorijas ir “kūno meno” tradicijas. Viktorijos laikų Europoje, šio keliauninko patirtys nebuvo priimtinos. Manoma, kad moterys pamačiusios tatuiruotą Kuko kūną alpdavo, neaišku iš baimės, ar iš susijaudinimo. Kodėl Naujosios Zelandijos čiabuviams, Maori, tatuiruočių darymas buvo toks svarbus?  Šios civilizacijos vyrams bei moterims, kūno piešiniai turėjo svarbią dvasinę reikšmę. Jie tatuiruodavo savo veidus unikaliais raštais, kurie išryškindavo kiekvieno Maori nario veido bruožus. Vis tik kūno piešinių istorijos prasidėjo dar 3300 metų pr.Kr. ir iki šiandien piešimas ant kūno išlieka simboliškai svarbus. 

Nuo Maori iki trumpų ir dar negirdėtų tatuiruočių istorijų

  • Maori nėra vienintelė tauta turinti gilias tatuiravimo tradicijas. Pasirodo, jog ir senovės slavų tautos paišydavo savo kūnus, o ypatingai moterų. Piešimas ant kūno senovėms slavams buvo religiškas, jis asocijavosi su namų židinio saugojimu.
  • Geišų kūnai ir ant jų piešiamos tatuiruotės, simbolizavo penktąjį meilės įrodymą, o keturi pirmieji buvo žinomi kaip: plaukų, nagų nusikirpimas, meilės priesaikos parašymas, ir galiausiai, mažojo piršto nusipjovimas.
  • Tokie garsūs, istorijos metraščiuose įamžinti asmenys, kaip Albertas Einšteinas, Nikolajus II bei Stalinas, taip pat puošė savo kūnus tatuiruotėmis.
  • Ir vėliau, politiškai galingiausi pasaulio vyrai po kostiumais slėpė tatuiruotes. Džonas F. Kenedis pasinaikino savo  vėžlio tatuiruotę žmonos prašomas. Pats vėžlio piešinys ant jūreivio peties simbolizavo kelionę per ekvatorių. 
  • 1900 metais net 90 % JAV jūreivių savo kūnus paišydavo tatuiruotėmis.
  • Net ir Vinstonas Čerčilis po kostiumu slėpė tatuiruotę (inkarą)
  • Katalikų bažnyčia niekados nebuvo nusistačiusi prieš tatuiruotes. Kryžiaus karų metu, krikštydami kitatikius, dvasininkai jų kūnus pažymėdavo kryžiais, tam, kad naujieji katalikai nepereitų į kitą tikėjimą. Dar ir šiandien, daugiau nei šimtas oficialių krikščioniškų asociacijų ant kūno piešia tatuiruotes su bibliniais motyvais ir kanoniniais tekstais. Tokios tatuiruotės gali būti šventinamos.
  • Karališkoji britų šeima nuo 1862 metų laimina tatuiruotes. Jau būsimasis karalius Eduardas VII ant rankos nešiojo kryžiaus ženklą, o karalius Haroldas buvo išsipaišęs beveik visą kūną mūšio scenomis. Pasirodo, jog ir Princas Čarlzas turėjo tatuiruotę, bet prieš vestuves su Ledi Diana, ją pasinaikino.
  • Vis tik tatuiruotės ne visada turėjo tik teigiamą reikšmę, o jos savininkui galėjo kainuoti net garbę, arba galimybę tarnauti armijoje. Vykstant Vietnamo karui, vienas amerikietis išsitatuiravo du nešvankius žodžius ant rankos delno šono, kurie matydavosi tik tada, kai reikėjo atiduoti pagarbą. Jis labai norėjo tarnauti armijoje, bet ši tatuiruotė jam užkirto kelią.
  • Skaj saloje, Škotijoje, gyvena tatuiruočių rekordininkas, kurio 99,9 % kūno padengta piešiniais. Visos tatuiruotės imituoja leopardo kailį. Vienintelės kūno zonos, kurių nepalietė rašalas, tai kojų tarpupirščiai bei ausų vidus.

 

happy wheels

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>