MENU

by • December 13, 2013 • Laikinos tatuiruotės, UncategorizedComments (0)30703

Laikinos tatuiruotės ir besikeičiančios kūno piešinių reikšmės

Sakoma, kad vieną kartą išsipaišius kūną specialiu tatuiruočių rašalu, piešinių reikšmės ir išvaizdos nepakeisim visą likusį gyvenimą. Tai tėra mitas, nes šiandien egzistuoja laikinos tatuiruotės, kurių reikšmės gali kisti priklausomai nuo piešinio savininko nuotaikos. Gerai, galbūt piešiniai ant kūno nesikeičia akimirksniu, paveikti mūsų nuotaikos, tačiau tokias tatuiruotes labai lengva panaikinti. Vieni piešiniai išlieka vos kelias dienas, o kiti net kelerius metus. 

Laikinos tatuiruotės paprastai piešiamos vandenio pagrindo rašalu ant kūno. Anksčiau laikini piešiniai priminė lipdukus. Tikriausiai visi pamenat netikras tatuiruotes, kurias pirkdavo kartu su kramtoma guma. Tokie piešiniai atrodė vaikiškai, greitai nusitrindavo ir tikrai neturėjo originalių sprendimų. Modernios technologijos suteikė progą laikinai nešioti tatuiruotes, keisti piešinius kas kelis metus. Šiandien laikina tatuiruotė neatrodo, kaip tas pigus ir nekokybiškas lipdukas iš gumos pakelio.

Šiuolaikinės, kokybiškos, bet laikinos tatuiruotės ant kūno išsilaiko trumpiausiai nuo 3 iki 5 dienų, kol visiškai nublunka ir nusiplauna.  Nėra aiškaus vizualaus ar simboliško skirtumo tarp ilgalaikių ir laikinų tatuiruočių. Trumpalaikius piešinius ant kūno galima spalvinti. Kiekvienas gali rinktis pačius įvairiausius laikinus simbolius. Laikinoji tatuiruotė, tai pirmasis žingsnis apsisprendžiant dėl realaus, visą gyvenimą ant kūno išliekančio piešinio. Jei abejojate, visados išbandykite laikiną sprendimą, o tik vėliau imkitės drastiškų, ilgaamžių tatuiruočių sprendimų. Pamažu pripraskite prie kūno piešinių.

Jei galvojant, kad tik ilgalaikės tatuiruotės yra tikrojo kūno meno bei saviraiškos forma, klystate. Net ir laikini piešiniai ant kūno gali padėti  išreikšti jūsų vidinį “Aš”. Pop, mados ir meno industrija dažnai naudoja laikinąsias tatuiruotes. Kiek kino filmų teko žiūrėti, kur gražiausi aktoriai ir aktorės išpaišyti keisčiausiais piešiniais. Juk realiame gyvenime ant jų kūno gali nebūti nei vieno tatuiruočių rašalo ženklo. Šiandien laikinos tatuiruotės ir jų piešimo procesas tapo savotiška pramoga. Vakarėlių ar net viešų, pramoginių  renginių metu,  dalyviai paišo ant savo kūnų laikinus simbolius.

Kodėl laikini piešiniai ant kūno tokie perspektyvūs ir? 

Jie išsilaiko trumpiausiai, apie 3-5 dienas;
Visiškai nekenkia sveikatai;
Tinka alergiškiems žmonėms;
Nesusibraižo;
Atsparūs vandeniui;
Tinka vaikams;
Galima nusivalyti tada, kai norite;
Kainuoja mažiau nei ilgalaikiai kūno piešiniai;

Egzistuoja ir priklijuojamos, kai kur net nelegalios, Chna* dažų tatuiruotės. Jos neskausmingos, nes piešimo arba klijavimo procese nenaudojamos adatos. Chan tatuiruočių motyvai atkeliavę iš arabų ir indų kraštų. Šiose tautose Chna tatuiruotės turėjo, ir vis dar turi svarbią religinę reikšmę.  Laikini kūno piešiniai daromi chną dažų pagrindu, nekenksmingi, neerzina odos, nes patys dažai natūralūs. Vis tik tokios laikinos tatuiruotės būna riboto spalvinio kolorito ( juodos, rudos) ir išsilaiko vos 6-8 dienas.

*Chna-tai hesinė lavsonija. Šis augalams yra džiovinamas, sutrinamas ir tada maišomas su vandeniu, ko galiausiai gaunami dažai. Chna dažus mėgsta moterys, jie populiarūs daugiau kaip 60 -yje valstybių. Chna dažų naudojimo istorija siekia apie 5 tūkstančius metų. Su šiais dažais buvo dažomi nagai, plaukai, oda bei tokios medžiagos kaip vilna ar šilkas. 

!Būkite labai atsargūs su Chan dažais. Dauguma gamintojų, norėdami išgauti tam tikras spalvas, į chna dažus deda sintetinių medžiagų, metalo druskų. Norint išgauti juodą šių dažų spalvą yra įdedama pofenilendiamino arba tiesiog PPD. Tai cheminė medžiaga, kuri naudojama pačiose įvairiausiose srityse. Ši medžiaga jau nėra laikoma natūralia chna, todėl dažnai gali sukelti įvairias alergines reakcijas , po kurių lieka randai.

!Šią medžiagą ant odos yra draudžiama naudoti, tačiau užsienyje, gatvių meistrai, darantys tatuiruotes, visiškai nepaiso šio įstatymo.

!Patariama užsienyje nesidaryti jokių tatuiruočių pas nepatikimus, gatvės meistrus.

*Natūrali chna turėtų būti rausvos arba rusvos spalvos. Jei spalva juoda, vadinasi dažuose yra priemaišų.

*Kai tatuiruotei naudojami natūralūs dažai, juos nuplovus, piešinys tampa oranžinis, tada paruduoja. 

Taigi egzistuoja daugybė skirtingų, laikinų tatuiruočių sprendimų. Jei svajojate savo kūną pažymėti amžinais rašalo simboliais, pirmiausiai išbandykite laikinąsias tatuiruotes, pripraskite prie kūno piešinių ir pripratinkite aplinkinius prie jūsų naujo įvaizdžio. 

happy wheels

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>